krótka podróż z kotem

4

opublikował admin w kategorii KOT w PODRÓŻY dnia 08-08-2009

Tagi:

Jak zabezpieczyć kota przed podróżą?

Podstawową sprawą, o której należy pamiętać jest odpowiedni kontenerek zapewniający bezpieczeństwo naszemu pupilowi w trakcie jazdy. W sprzedaży dostępne są różne typy kontenerków, możemy wybierać między miękkimi torbami sprawdzającymi się raczej przy krótkich trasach (kotek zazwyczaj przypięty jest do torby odpowiednimi szelkami) i kontenerkami plastikowymi – te lepsze są na trochę dłuższe podróże. Kot musi mieć wtedy miseczkę z wodą i jedzeniem. Jeśli nasz zwierzak wymiotuje w trakcie jazdy, to znaczy, że prawdopodobnie cierpi na chorobę lokomocyjną i lepiej nie karmić go tuż przed podróżą, ewentualnie można podać mu tabletkę uspokajającą – możemy kupić ją w każdej lecznicy i dowiedzieć się od lekarza weterynarii, jakie są efekty jej działania.

Lecznica weterynaryjna Feniks
01-312 Warszawa, ul. Siemiatycka 20
tel. (022) 353-86-28

komentarz 4 komentarze

A czy stosowanie tych tabletek jest bezpieczne?

To zależy dla kogo, bo przy nieumiejętnym podawaniu tabletki można zostać pogryzionym lub podrapanym. Natomiast poprawne podanie kotu zgodnie z zaleceniem nie powinno stworzyć zagrożenia dla zdrowia zwierzaka.

Strasznie dużo zachodu z tymi czworonogami:)

Podróżuje z moim pupilem i przewożę go w plastikowym kontenerze wyścielonym poduszką 🙂 i na szczęście nie ma choroby lokomocyjnej.

napisz komentarz

CommentLuv badge